test

Międzynarodowe Święto Profesjonalnej Informatyki już we wrześniu

Tuż po wakacjach, w dniach 7-10 września 2014 r., w Warszawie odbędzie się Federated Conference on Computer Science and Information Systems (FedCSIS), czyli międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona informatyce technicznej i ekonomicznej, organizowana w formie serii niezależnych konferencji, warsztatów, sympozjów i sesji specjalnych.


Udział w konferencji biorą przedstawiciele środowisk akademickich z całego świata, reprezentanci przedsiębiorstw zajmujących się produkcją, integracją i wdrażaniem systemów informatycznych, a także przedstawiciele wydawnictw naukowych i profesjonalnych.

Na FedCSIS 2014 złoży się 29 konferencji, seminariów i workshopów usystematyzowanych w 7 grup tematycznych:
1.    AAIA'14 - Advances in Artificial Intelligence and Applications,
2.    CSS - Computer Science & Systems,
3.    ECRM - Education, Curricula & Research Methods,
4.    iNetSApp - Innovative Network Systems and Applications,
5.    IT4MBS - Information Technology for Management, Business & Society,
6.    JAWS - Joint Agent-oriented Workshops in Synergy,
7.    SSD&A - Software Systems Development & Applications.

Wykłady zaproszone wygłoszą wybitni specjaliści o międzynarodowej renomie: Marco Aiello z University of Groningen, Jan Marco Leimeister z University of St Gallen, Michael Luck z King's College London, Irwin King z Chinese University of Hong Kong i Ivan Stojmenovic z University of Ottawa.

Patronat na konferencją objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Administracji i Cyfryzacji, Prezes PAN, Komendant Państwowej Straży Pożarnej, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, Rektor Politechniki Warszawskiej, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.
Organizatorami konferencji są: Polskie Towarzystwo Informatyczne, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Politechnika Warszawska i Instytut Badań Systemowych PAN, we współpracy merytorycznej, między innymi, z ACM, IEEE i IFIP.

Wszystkie niezbędne informacje są dostępne na stronie.